english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Miroslav Vitouš Trio VIP koncert

Jazzové legendy Miroslav Vitouš, Emil Viklický a Roberto Gatto vystoupili před nadšeným publikem v sále Velvyslanectví České republiky v Tokiu.
 

Dne 6. března 2019 Velvyslanectví ČR ve spolupráci s Českým centrem spoluorganizovali jedinečný koncert, na kterém v rámci tříčlenné jazzové formace vystoupili kontrabasista Miroslav Vitouš, klavírista Emil Viklický a bubeník Roberto Gatto. Hudebníci představili svoje jazzové parafráze vycházející z moravských lidových písní, ale i z Janáčkovy klasiky. Miroslav Vitouš zahrál v Japonsku po dlouhých 25 letech a jeho vystoupení se tak stalo dlouho očekávanou senzací. I Emil Viklický zde není poprvé a má tu své fanoušky, mezi které patří například známý japonský spisovatel Haruki Murakami. Kromě středečního vystoupení na zastupitelském úřadě potěší trio posluchače v rámci dvou koncertů v kultovním tokijském Cotton Clubu 7. a 8. března. Oba koncerty už jsou beznadějně vyprodány.

Pozvání na tuto jedinečnou událost přijal Náměstek ministra zemědělství pan Jan Sixta s paní Irenou Leopoldovou (MZe, Oddělení zemí Asie a obchodní politiky).

Milan Slanec, chargé d´affaires, vítá hosty na koncertu.

Milan Slanec, chargé d´affaires, vítá hosty na koncertu.

Galerie


Miroslav Vitouš Trio