english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva prezidenta japonské firmy Chiyoda Technol na Velvyslanectví ČR v Japonsku

Pan Toshikayu Hosoda, prezident firmy Chiyoda Technol, navštívil dne 24. července 2019 český zastupitelský úřad v Tokiu, kde se setkal s velvyslancem ČR v Japonsku Martinem Tomčem. Hlavními produkty japonské firmy Chiyoda Technol jsou zařízení pro měření radiace a lékařské stroje. Firma se zároveň zabývá CSR aktivitou a každý rok pořádá hudební koncert.

Na setkání byly také přítomni tajemník a sekretářka pana prezidenta Hosody, kteří společně představili malý skleněný přístroj tzv. „glass badge“. Jedná se o výrobek firmy Chiyoda Technol, jež je vyráběn k účelu měření radiace a zajišťování protiradiační bezpečnosti především v nemocnicích a továrnách. Při Velkém zemětřesení v Tóhoku, které postihlo Japonsko v roce 2011, Chiyoda Technol rozdávala „glass basge“ evakuovaným obyvatelům a pomáhala jim s měřením radiace. Chiyoda Technol aktivně spolupracuje i se zahraničními partnery v oblasti výzkumu a medicíny. Důkazem toho je fakt, že prezident Francie udělil v únoru 2019 panu prezidentu Hosodovi rytířský řád za intenzivní spolupráci s IRSN a za posílení vztahů mezi Japonskem a Francií.

Glass Badge - Chiyoda Technol

Glass Badge - Chiyoda Technol

Mezi další významné aktivity této firmy patří pořádání kulturních akcí pro širší veřejnost. Každoročně na podzim Chiyoda Technol organizuje v Tokiu charitativní koncert „Chiyoda Charity Concert“ a v prefektuře Ibaraki ve městě Óarai „Autumn Festa“. V Oarai se nachází výzkumné centrum a továrna společnosti. Na „Autumn Festa“ vystupují nejen japonští, ale i čeští hudebníci, kteří se účastní mezinárodního hudebního festivalu „Mladá Praha“. Pan prezident Hosoda pozval velvyslance Martina Tomča na „Autumn Festa 2019“, který se bude konat v 16. listopadu 2019, a kterému Velvyslanectví ČR v Tokiu udělilo záštitu.

Návštěva prezidenta japonské firmy Chiyoda Technol2

Návštěva prezidenta japonské firmy Chiyoda Technol2