english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s rektorkou Tokijské univerzity mezinárodních studií při příležitosti 30. výročí katedry bohemistiky

Dne 18. října 2021 se na Tokijské univerzity mezinárodních studií (TUFS) uskutečnilo setkání p. Martina Tomča, velvyslance České republiky v Japonsku s paní Kayoko Hayashi, rektorkou Tokijské univerzity mezinárodních studií při příležitosti 30. výročí katedry bohemistiky TUFS. 
 

V roce 2021 slaví katedra bohemistiky TUFS 30 let od založení. V souvislosti s připomenutím si tohoto významného výročí připravila katedra bohemistiky výpravný Sborník, jehož obsah tvoří příspěvky absolventů, stávajících studentů a profesorů, včetně fotografické dokumentace. Jeho slavnostní představení se uskutečnilo při tomto setkání.

Slavnostního setkání se účastnil p. Jun Matsukuma, prorektor pro zahraniční styky, prof. Taku Shinohara, vedoucí katedry bohemistiky TUFS, prof. Kumiko Kanazashi, a prof. Markéta Bruna Gebhartová a studenti bohemistiky. Velvyslance doprovázela pí Monika Dobiášová, konzulka velvyslanectví České republiky v Tokiu.

Během rozhovoru velvyslanec ocenil význam a vliv, který katedra bohemistiky TUFS v minulosti měla a stále má na vzdělávání japonských studentů/bohemistů. V uplynulých třiceti letech vychovala řadu bohemistů, kteří dodnes aktivně působí v různých oblastech a podílí se na rozvoji našich vzájemných vztahů.

Velvyslanec rovněž vzpomenul návštěvu pana Jaroslava Kubery, předsedy Senátu ČR na TUFS v červnu 2019 a jeho setkání se studenty bohemistiky. A rovněž i udělení ceny Gratias agit 2021 paní profesorce Daniele Ryugo, která působí i na katedře bohemistiky TUFS.

Galerie


30 let katedry bohemistiky TUFS