english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká firma Cirkus Atos obdržela zvláštní cenu poroty na 6th Digital Ehon Award v Tokiu

(Archivní článek, platnost skončena 25.12.2022 / 12:00.)

Česká firma z Prahy Cirkus Atos získala za svoji hru Aniscience /Hravouka zvláštní cenu poroty na 6th Digital Ehon Award v Tokiu. Slavnostní vyhlášení se konalo dne 1. 12. 2018 ve Fukutake Hall, Tokijské university v Tokiu.
 

Letošní 6. ročník Digital Ehon Award byl obeslán 322 pracemi, s účastí 23 zemí světa. Kromě České republiky bylo ocenění uděleno i zástupcům z Polska, Kanady, Izraele a Austrálie.

Českou firmu Cirkus Atos tvoří malý nezávislý tým čtyř grafických designérů z Prahy (Michal Berlinger, Bára Podhorská, Jan Netušil a Tereza Korecká Vostradovská), jež se zabývá tvorbou didaktických her pro děti.

Ocenění Digital Ehon Award jsou udělována každoročně v rámci Digital Children´s Book Fair, jednoho z největších světových veletrhů digitálních knih a her pro děti. Jeho konání je v Japonsku mezi odbornou veřejností, vzdělávacími institucemi a i rodiči dětí věnována značná pozornost. Členy poroty vybírající toto ocenění jsou zástupci školských institucí, vědeckých pracovišť, ale i autoři knih pro děti.

Galerie


6th Digital Ehon Award