english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Tokyo International Exchange Concierge
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace České republiky pro studenty střední školy v Tokiu

Zástupce velvyslanectví České republiky v Tokiu představil Českou republiku japonským studentům v rámci projektu tokijského magistrátu připraveného pro japonské základní a střední školy.
 

Dne 9. září 2021, týden po skončení Letních olympijských a paralympijských her, velvyslanectví České republiky v Tokiu navázalo na úspěšný projekt organizovaný a podpořený tokijským magistrátem pro základní a střední školy připravený v souvislosti s konáním OH v Japonsku, v rámci něhož zástupci velvyslanectví jednotlivých států představovali své země japonským školákům a studentům.  Jednalo se o zajímavou formu rozšíření výuky o cizích zemích, které bylo propojeno na sportovce přijíždějící do Japonska z různých zemí světa. Česká republika byla tentokrát představena studentům Suzugamori Junior High School, která sídlí ve čtvrti Shinagawa, v Tokiu.

Ve své přednášce, která proběhla v on-line prostředí z důvodu pandemie koronaviru, paní Monika Dobiášová, konzulka velvyslanectví, seznámila studenty ze školy Suzugamori Junior High School nejen se základními informacemi o České republice, ale zaujala je i dalšími kulturními zajímavostmi. Přednášku sledovalo celkem 136 studentů, kteří projevovali živý zájem dozvědět se více o České republice.

Velvyslanectví České republiky se rádo aktivně zapojilo do tohoto inspiračního projektu tokijského magistrátu. Těšíme se na spolupráci s dalšími japonskými školami.  

Galerie


Přednáška pro školy 2021_1