english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec navštívil Hokkaidó, jednal s představiteli prefektury a přednášel na školách

“EU comes to your school” je projekt Delegace EU v Japonsku, v jehož rámci uskutečnil český velvyslanec přednášky ve dvou školách na ostrově Hokkaidó. Při setkání s japonskými studenty představil také Českou republiku, její historii, ekonomiku, tradice, architekturu, školství a kulturu. V Sapporu se sešel také s nejvyššími představiteli prefektury, města a se zástupci tamní hospodářské komory. 

Delegace Evropské unie v Japonsku každoročně organizuje vzdělávací program “EU comes to your school”, jehož cílem je seznámit studenty japonských středních škol s fungováním EU, jejími institucemi, sdílenými hodnotami, historií a hlavními úkoly a cíly v současném světě. Přednášky se snaží rozšířit povědomí o EU mezi japonskými studenty, posílit jejich zájem o evropskou kulturu a také studium na evropských univerzitách. Část setkání se studenty je tradičně věnovaná informacím o zemi přednášejícího. Velvyslanec ČR letos v rámci tohoto programu navštívil Sapporo Nihon University Junior & Senior High School a Obihiro Ohtani High School. Setkání se těšilo velkému zájmu studentů, v sapporské škole jich přišlo asi 100, v Obihiru dokonce přes 330, přičemž mnozí měli řadu zvídavých dotazů na téma EU a ČR.

EU comes to your school 2019-2

EU comes to your school 2019-2

Velvyslanec se v průběhu cesty setkal také viceguvernérem Hokkaida panem Yusuke Nakanem, se starostou města Sapporo panem Katsuhiro Akimotem a místopředsedou obchodní komory Sappora panem Ryu Shibatou. Připomněl nadcházející 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi ČR a Japonskem, jednal o posílení vzájemné spolupráce ve všech oblastech, s důrazem na ekonomicko-obchodní kontakty. S prorektorem Hokkaidské univerzity a následně také s ředitelem tamního centra slovansko-evroasijských studií panem Manabu Sengokem velvyslanec hovořil o hlavních univerzitních projektech, možnostech spolupráce a perspektivě dalších kontaktů. Při návštěvě univerzity doprovodil velvyslance pan Satoshi Hashimoto, který je předsedou Japonsko-české asociace na Hokkaidu a působí jako profesor této univerzity.

EU comes to your school 2019-3

EU comes to your school 2019-3