english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Náplavka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení 28. ročníku Soutěže v českém jazyce

Velvyslanectví České republiky v Japonsku vyhlašuje 28. ročník Soutěže v českém jazyce na sobotu 25. června 2022. Soutěž je určena japonským studentům českého jazyka a dalším japonským zájemcům o historii a reálie České republiky.

Účastníci soutěže pohovoří ve svých vystoupeních v délce přibližně 4 minut  na jedno z níže uvedených témat podle svého výběru. Dále účastníci soutěže zodpoví dotaz/y kladené ze strany odborné poroty. Soutěžící by při přednesu neměli text číst.

 

TÉMATA:

  1. České předsednictví EU 2022: ČR a její místo v Evropě
  2. Jak bych chtěl/a v budoucnu využít svých znalostí češtiny
  3. Má oblíbená postava z českých pohádek
  4. Válka v 21. století
  5. Můj oblíbený japonský/český film 

 

Soutěž se koná v sobotu 25. června 2022 od 10:00 hod. (registrace soutěžících od 9:30 hod.) v prostorách Velvyslanectví České republiky v Tokiu sídlícím na adrese: 2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku, 150-0012 Tokyo.

 

Uzávěrka přihlášek je 31. května 2022.

Prosíme zájemce o účast v soutěži, aby vyplnili přiložený formulář přihlášky a zaslali jej se svým podpisem (ve formátu pdf) na e-mailovou adresu Velvyslanectví České republiky v Tokiu (consular_tokyo@embassy.mzv.cz).

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o registraci na tutéž e-mailovou adresu také podporovatele, kteří se chtějí akce účastnit jako diváci.

Upozorňujeme, že maximální počet účastníků je omezen na 15 soutěžících (v pořadí dle data obdržení přihlášky). Účast v soutěži bude jednotlivým uchazečům potvrzena až do naplnění této kapacity. Děkujeme za pochopení.

S ohledem na pandemii Covid se soutěž bude konat při respektování stávajících platných epidemiologických opatření.

 

Prihlaska___Soutez_v_ceskem_jazyce_2022 (DOCX, 16 KB)