english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

27. ročník soutěže v českém jazyce

Dne 5. června 2021 Velvyslanectví ČR v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio připravilo 27. ročník soutěže v českém jazyce. Cílem soutěže je podpořit zájem o studium českého jazyka mezi širokou japonskou veřejností.
 

Do letošního 27. ročníku bylo přihlášeno celkem jedenáct soutěžících. Soutěžící nejprve před pětičlennou porotou krátce promluvili na jedno ze tří předem stanovených témat. Pro letošní soutěž byla vybrána následující: Česká žena – hrdinka, Nejšťastnější okamžik mého života (co mi v posledním roce udělalo největší radost) a Umělá inteligence – přítel či nepřítel. Následně, soutěžící odpovídali na dotazy porotců.

Úroveň znalosti českého jazyka všech soutěžících byla na velmi vysoké úrovni. Byli mezi nimi studenti bohemistiky Tokijské Univerzity cizích jazyků, tak i ti, kteří studují češtinu individuálně, např. v Českém centru Tokio. Mezi soutěžícími byla zastoupena jak mladší, tak i starší generace.

Výkony všech soutěžících byly odměněny hodnotnými cenami, jež věnovaly české firmy působící v Japonsku. První cena je již tradičně rovněž spojena s možností účasti na Letní škole slovanských studií v České republice v roce následujícím.

Akce se uskutečnila za přísných protipandemických opatření a s vyloučením veřejnosti. Účast byla omezena pouze na soutěžící a porotce.

Všem soutěžícím blahopřejeme !

 

Galerie


27. ročník soutěže v českém jazyce