english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: České centrum Tokio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

28. ročník soutěže v českém jazyce

Dne 25. června 2022 Velvyslanectví ČR v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio uspořádalo již 28. ročník soutěže v českém jazyce. Cílem soutěže je podpořit zájem o studium českého jazyka mezi širokou japonskou veřejností.

 

Do letošního 28. ročníku bylo přihlášeno celkem čtrnáct studentů češtiny. Soutěžící nejprve před pětičlennou porotou krátce promluvili na jedno z pěti předem stanovených témat. Pro letošní soutěž byla vybrána následující:

  1. České předsednictví EU 2022: ČR a její místo v Evropě
  2. Jak bych chtěl/a v budoucnu využít svých znalostí češtiny
  3. Má oblíbená postava z českých pohádek
  4. Válka v 21. století
  5. Můj oblíbený japonský/český film 

Po svých projevech následně soutěžící odpovídali na dotazy porotců.

Úroveň znalosti českého jazyka všech soutěžících byla na velmi vysoké úrovni. Byli mezi nimi studenti bohemistiky Tokijské univerzity cizích jazyků, tak i ti, kteří studují češtinu individuálně, např. v Českém centru Tokio. Mezi soutěžícími byla zastoupena jak mladší, tak i starší generace.

Výkony všech soutěžících byly odměněny hodnotnými cenami, jež věnovaly české a japonské firmy, Velvyslanectví ČR v Tokiu a České centrum Tokio. První cena je již tradičně spojena s možností účasti na Letní škole slovanských studií v České republice v následujícím roce. Všem sponzorům děkujeme.

Akce se letos kromě soutěžících a porotců mohla účastnit i široká veřejnost, která soutěžící po dobu soutěže empaticky povzbuzovala. Po skončení soutěže měli účastníci i diváci možnost ochutnat české cukroví, bábovky a perník.

Všem soutěžícím blahopřejeme!

Galerie


Soutěž v českém jazyce 2022