english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český tým HC Sparta Praha zvítězil na Mezinárodním hokejovém turnaji PeeWee 2019 Hachinohe

Český hokejový tým HC Sparta Praha se ve dnech 27. 4. - 5. 5. 2019 účastnil Mezinárodního hokejového turnaje PeeWee 2019 Hachinohe. 

Turnaje se účastnilo celkem osm týmů z šesti zemí, a to z Kanady, Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a České republiky. Česká republika se ho účastnila poprvé.

Mezinárodní hokejový turnaj PeeWee se konal poprvé v japonském městě Hachinohe v roce 1989. Tento rok se tedy hokejový turnaj do Hachinohe symbolicky vrátil do místa svého vzniku po 30. letech.

Český tým se v Hachinohe setkal s velmi přátelským přivítáním a podporou jak ze strany organizátorů, tak i japonské místní komunity. Chlapci, ročník 2005 a 2006, bydleli v hostitelských japonských rodinách, které se o ně vzorně starali, doprovázeli je i na stadión, kde jim mohutně fandili.  

Atmosféra celého hokejového turnaje byla velmi přátelská. Český tým bojoval každý zápas s chutí a zaslouženě vyhrál. Blahopřejeme!

Všichni účastníci si však kromě sportovních zážitků, odváží  domů i další nádherné vzpomínky spojené s přátelstvím mezi jednotlivými týmy, japonskými organizátory a i malebnou přírodou japonského severu.

 

Galerie


2019 PeeWee International Friendship Ice Hockey Tournament