english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Japan Sumo Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český pohár předán vítězi březnového Grand Sumo Tournament v Tokiu

Na konci března 2021 proběhlo v tokijské hale Ryogoku Kokugikan finále velkého jarního turnaje v sumó, z něhož vzešel jako vítěz zápasník Terunofudži. Při závěrečnému slavnostnímu ceremoniálu byl vítězi předán diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu zástupcem českého velvyslanectví v Tokiu.

Podle dlouholeté tradice založené již v roce 1970 předává velvyslanec České republiky v Japonsku vítězi Grand Sumo Tournament diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu. Tentokrát pana velvyslance Martina Tomča na slavnostním ceremoniálu zastoupil ekonomický diplomat českého velvyslanectví pan Ondřej Svoboda, který předal diplom a pohár 29-letému mongolskému zápasníkovi Terunofudžimu. Blahopřejeme!

Finále bylo reprízou finálového zápasu listopadového turnaje, kdy se Terunofudži střezl s japonským zápasníkem Takakejším. Tentokrát jej ale překonal, čímž nejen vyhrál celý turnaj, ale opětovně dosáhl druhé nejvyšší hodnosti v sumó, ozeki, po sérii zdravotních problémů s koleny.

 

Předání diplomu