english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká hudební soutěž, slavnostní předání diplomů a cen za rok 2015

Dne 27.11.2015 se na Velvyslanectví České republiky v Tokiu konal slavnostní večer při příležitosti ukončení 13. ročníku České hudební soutěže a předání diplomů a cen vítězům.
 

Zakladatelkou České hudební soutěže je profesorka Tokijské mezinárodní univerzity /Tokyo International University/ paní Kyoko Sagisaka. Již od roku 2003 se soutěž tradičně koná v reprezentačních prostorách českého velvyslanectví. Výjimkou se stal pouze jediný ročník, kdy z důvodů rozsáhlých rekonstrukčních prací konání soutěže zde nebylo možné.

paní Kyoko Sagisaka a mladá houslistka Okhubo Luna

paní Kyoko Sagisaka a mladá houslistka Okhubo Luna

Soutěžními kategoriemi jsou hra na housle a zpěv. Vítězství v soutěži je zárukou vysoké umělecké dovednosti účastníků. Laureátům se otevírá cesta do významných hudebních škol a většina z nich aktivně hraje či zpívá v Japonsku i v zahraničí.

Slavnostní ceremoniál zahájil moderátor večera pan Yoji Yamaguchi a nechyběl ani projev velvyslance České republiky v Japonsku pana Tomáše Duba. Následovalo předání diplomů a hodnotných cen vítězům soutěže. Mezi cenami předanými velvyslancem České republiky byl například český křišťál, CD s českou hudbou či knihy o České republice. 

Zahájení galavečera

Zahájení galavečera

Dalším řečníkem byl také rektor Tokijské mezinárodní univerzity pan Nobuyasu Kurata.

Předání diplomů a cen vítězům proběhlo za přítomnosti dalších významných hostů, mezi které patřil zejména speciální rada Tokijského metropolitního muzea umění Teien /Tokyo Metropolitan Teien Art Museum/ pan Tomihiko Asaka, a dále zástupci skupiny Toyota, Meiwa Sales a mnozí další.

 

Přehled laureátů soutěže oceněných českým velvyslanectvím:

Kategorie hra na housle:

1. místo Saito Aoi

2. místo Kawaki Yuka

3. místo Okumura Yasunori

Kategorie zpěv:

1. místo Kojiba Yoshitsugu

2. místo Kakiosa Asuka

3. místo Okumura Yasunori

Laureáti soutěže oceněni českým velvyslanectvím

Laureáti soutěže oceněni českým velvyslanectvím

 

Slavnostní večer byl završen koncertem laureátů soutěže, na kterém se diváci zaposlouchali do znamenitě přednesených mistrovských děl známých českých skladatelů, jako je Bedřich Smetana, Antonín Dvořák či Leoš Janáček.