english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava velikonočních a jarních svátků na Velvyslanectví České republiky

V sobotu dne 2. dubna 2016 Velvyslanectví České republiky společně s Českým centrem uspořádaly v prostorách velvyslanectví oslavu velikonočních a jarních svátků v rámci předsednictví České republiky ve středoevropském uskupení Visegrádské čtyřky, jehož členy jsou, kromě České republiky, Polsko, Maďarsko a Slovensko /dále státy V4/. Oslav se zúčastnilo více jak 100 návštěvníků.

Každý ze států V4 instaloval stánek s velikonoční tématikou a nabízel i ochutnávku jídel spojených s velikonočním obdobím. Součástí oslav bylo konání workshopů, kdy si návštěvníci mohli vyzkoušet ruční práce spojené s velikonočními svátky. Návštěvníci byli rozděleni do čtyř skupin podle států V4, a každý stát zorganizoval workshop ve své režii. Zdobila se vajíčka (v cibulové slupce s rostlinným dekorem, voskem, bavlnkou), vyráběly se velikonoční panenky a hrály se stolní hry atd. Za každý stát byla vyhlášena soutěž o nekrásnější vajíčko, výherci byli obdarováni dárky z jednotlivých států V4. Na akci nechyběly ani kroje z jednotlivých států a živý hudební doprovod, který obstaralo Velvyslanectví Slovenské republiky v Tokiu. Na oslavy byl přizván slovenský fujarista Matěj Kolenic, který zahrál několik skladeb k rozptýlení návštěvníků, kteří s velkým zanícením a soustředěností zdobili svá vajíčka. Velikonoční odpoledne moderovaly ředitelka Českého centra E. Takamine a konzulka A.M.Svobodová.

 

Vedoucím českého workshopu byla umělkyně Radaka Müllerová, která předchozího dne spolu se svým manželem Stanislavem Müllerem otevřela svou výstavu v Českém centru pod názvem Stanislav Müller/Radka Müllerová - FRESHNESS /Glass/Painting/Exhibition/. Více na webové stránce Českého centra v Tokiu http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/umelecke-sklo-stanislava-mullera/ 

Velikonoce.

Velikonoce.

Velikonoce..

Velikonoce..

 

Velikonoce,

Velikonoce,

Velikonoce_

Velikonoce_