english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předvánoční recepce Asociace japonsko-českého přátelství

Dne 7. prosince 2015 Velvyslanectví České republiky uvítalo ve svých reprezentačních prostorách členy Asociace japonsko-českého přátelství, jejich přátele a české studenty  pobývající v Japonsku,  kteří společně se  zaměstnanci  velvyslanectví a jejich rodinami oslavili svátek sv. Mikuláše a blížící se vánoční svátky.
 

Slavnostní večer moderovala paní Yukiko Murata, ředitelka  Asociace japonsko-českého přátelství  (AJČP) a členka pracovního týmu CzechTourismu v Tokiu v jedné osobě. Předvánoční setkání  zahájili pan Koichi Takahashi, president AJČP, a velvyslanec České republiky v Tokiu pan Tomáš Dub. Oba dva vyjádřili společný respekt k japonsko-českému přátelství a všem hostům popřáli veselé Vánoce. Čestným hostem večera byl pan Hisao Naito, starosta města Nirasaki /prefektura Yamanashi/, které je spřáteleném městem Měchenic /okres Praha západ/, a odkud mimochodem pochází laureát Nobelovy ceny za rok 2015 v oblasti medicíny/fyziologie pan Satoshi Omura.

Ms.Chiaki Yamazaki (housle) and Ms. Noriko Kitada (klavír)

Ms.Chiaki Yamazaki (housle) and Ms. Noriko Kitada (klavír)

Hosté večera měli možnost si vychutnat krátký koncert české klasické hudby v podání houslistky paní Chiaki Yamazaki s klavírním doprovodem paní Noriko Kitada. V příjemné atmosféře, se sklenkou vína a výborným pohoštěním mohli  hosté navštívit malý vánoční trh nebo výstavu obrazů, jež namalovali členové AJČP. Zejména ti nejmenší se nemohli dočkat příchodu  Mikuláše a jeho dvou pomocníků: Anděla, symbolu  toho  dobrého v nás, a Čerta, představitele našich  temných myšlenek a skutků. Podle  české  tradice se Mikuláš všech dětí zeptal, zda byly během uplynulého roku hodné a vyzval je, aby krátce předvedly, co umí. Některé děti zpívaly, jiné recitovaly či tančily. A jelikož Mikuláš byl velice spokojený s jejich výsledky, všechny děti obdaroval hezkými dárky.

Mikuláš 2

Mikuláš 2

Vánoční atmosféru  slavnostního večera umocnily společně zazpívané koledy.  Skvělou tečkou za ním byl jazzový koncert  skupiny Sushi In Da House v podání českého studenta v Japonsku pana  Igora Průchy a jeho partnerky Anory.

Jazzový koncert

Jazzový koncert