english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Renata Jaroscáková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava fotografií a představení nové knihy My Yokohama - Home Far Away From Home

Fotografka Renata Jaroscáková vydává svou první knihu, kterou představí už tento týden.  Jedná se o sbírku fotografií z prostředí Jokohamy, zachycenou očima Češky dlouhodobě žijící právě v tomto krásném japonském městě.

Akce se koná od pátku 16. dubna do neděle 18. dubna (přesné časy viz plakát) v čajovém pokoji Osaragi Jiro Memorial Museum v krásném prostředí Harbor View Parku v Jokohamě.

My Yokohama

My Yokohama

MY YOKOHAMA, Home Far Away From Home je sbírkou fotografií Jokohamy, viděné očima cizinky, pro kterou se Jokohama stala druhým domovem. Fotografie berou diváky na virtuální procházku městem a představí nejen památky, jenž lze najít v každém průvodci, ale i místa všedního dne, skrytá před zraky turistů, přesto tak známá těm, kdo bydlí v centru města. Krátké představení každé čtvrti dává fotografiím kontext a zdůrazňuje význam těchto místo pro místní obyvatele.

Kniha obsahuje nejen fotografie, ale i krátké texty, psané v angličtině.

Renata Jaroscáková - portrét

Renata Jaroscáková - portrét

O autorce:

Renata Jaroscáková se narodila v roce 1978 v České republice a vystudovala čínskou filologii na Karlově univerzitě v Praze. V roce 2014 se přestěhovala do Japonska a usadila se v Jokohamě se svou rodinou. Její představivost inspirovaná zemí, její kulturou, lidmi a krajinou, ji přiměla koupit si svůj první fotoaparát DSLR, aby plně zachytila ​​krásu, kterou objevila. Fotografie se stala skutečnou vášní.

Po dvou letech samostatného fotografického studia a praxe zorganizovala v roce 2016 ve svém rodném městě Zlíně svou první samostatnou výstavu fotografií Charmed by Japan.

V publikaci My Yokohama popisuje své emoce ve vztahu k Jokohamě pomocí hry světla a barev. Vztah k městu, které se stalo jejím novým domovem daleko od domova.