english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vzdáváme hold Jiřímu Brady

V noci na 12. ledna 2019 ve věku nedožitých 91 let zemřel Jiří Brady

Dle informace, kterou na Twitteru zveřejnil bývalý ministr kultury Daniel Herman, v noci na sobotu zemřel v Torontu pamětník holokaustu Jiří Brady (90). Za války prošel několika koncentračními tábory a následně od roku 1951 žil v Kanadě.

Svět tak přišel o cenného člověka, bojovníka za svobodu a lidská práva, který byl morálním příkladem a inspirací pro široké okolí.

Jiří Brady se společně s paní Fumiko Išiokou zasloužil o osvětu v oblasti holocaustu. Paní Fumiko v prostorách Velvyslanectví ČR v Tokiu převzala z rukou Daniela Hermana ocenění Anděl pro lepší svět od dětských výtvarníků z Malé Morávky. Viz článek: https://www.mzv.cz/tokyo/cz/kultura_skolstvi_a_sport/mezinarodni_detska_cena_andel_pro_lepsi.html

Na podzim minulého roku jsme měli tu čest uvést ve zdejším kině film Hanin kufřík, opatřený japonskými titulky. https://www.mzv.cz/tokyo/cz/kultura_skolstvi_a_sport/skolstvi_a_vzdelavani/dokumentarni_film_hanin_kufrik_na.html

Vzdáváme hold památce Jiřího Bradyho a a pevně věříme, že jeho poselství bude žít dál ve spolupráci s paní Fumiko Išiokou.

Hanin kufřík

Hanin kufřík