english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká prezentace na "Japan Aerospace 2012"

Ve dnech 9.–14. října 2012 se Česká republika představila na jedné z nejvýznamnějších mezinárodních leteckých výstav “Japan Aerospace“.

Výstava, která se koná pouze jednou za čtyři roky, se tentokrát uskutečnila v japonské Nagoji – regionu s největší koncentrací leteckých výrobních firem v Asii. Na výstavě se představilo 633 firem, z toho 196 zahraničních z 32 zemí.

Dne 9. října 2012 Japan Aerospace oficiálně spoluzahájil náměstek ministra dopravy ČR Jiří Žák a zahajovacího dne výstavy se zúčastnila také velvyslankyně ČR v Japonsku Kateřina Fialková.

Hlavním cílem české účasti na Japan Aerospace 2012, realizované v rámci projektů Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu ekonomických zájmů, bylo výraznějším způsobem podpořit možnosti konkrétní česko-japonské obchodní spolupráce v oblasti leteckého a vesmírného průmyslu.

Na reprezentativním českém stánku o velikosti 18 m2 se představily vedoucí české firmy z oblasti leteckého a vesmírného průmyslu, které byly v Nagoji osobně zastoupené svými generálními řediteli. Jednalo se o následující společnosti: Evektor, spol. s.r.o.; UNIS, a.s.;  Frentech Aerospace s.r.o. a Iguassu Software Systems a.s.

V rámci českého stánku se taktéž prezentovaly hlavní letecké a vesmírné asociace, konkrétně Asociace leteckých výrobců ČR, Svaz českého leteckého průmyslu, Czech Space Alliance a dále Ministerstvo dopravy ČR a vládní agentura CzechInvest. Realizátorem české účasti byl Zastupitelský úřad České republiky v Tokiu.

Úspěšná prezentace českých firem podpořila dobré jméno českého leteckého a vesmírného průmyslu a výrazně pozvedla šance na další posílení vzájemné spolupráce v této oblasti. Jednalo se o historicky vůbec první ucelenější představení českého leteckého průmyslu v Japonsku.

Japan Aerospace 2012