english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se představila na největší nanotechnologické výstavě

Česká republika se ve dnech 15.–17.2.2012 poprvé přestavila v samostatném pavilonu na „nano tech Japan 2012“, největší nanotechnologické výstavě na světě, která počtem návštěvníků i počtem vystavovatelů výrazně převyšuje další nejvýznamnější světové nanotechnologické výstavy konané v Korejské republice (Nano Korea), Spojených státech (Nanotech-NSTI) a Rusku (Rusnanotech).

Letošního, 11. ročníku „nano techu“, se zúčastnilo více než 500 vystavovatelů z 21 zemí. Výstavu včetně doprovodných konferencí navštívilo více než 45 tisíc odborníků.

Česká republika se na „nano techu“ přestavila jako jediná země ze střední a východní Evropy ve velmi reprezentativním stánku na ploše 54m2, který sousedil s německým a švýcarským pavilonem. ČR byla prostřednicím ZÚ Tokio také jedním z oficiálních partnerů výstavy včetně doprovodné hlavní recepce. Naše účast tak byla náležitě zviditelněna.

Českou expozici oficiálně zahájila velvyslankyně ČR v Japonsku Kateřina Fialková a význam akce pro český nanotechnologický průmyslu podtrhl svojí přítomností také generální ředitel CzechTrade Ivan Jukl.

V rámci českého pavilonu se japonským partnerům během výstavy prezentovaly následující  české nanotechnologické firmy a akademické instituce: Elmarco s.r.o.; Pardam, s.r.o. – Kertak Nanotechnologie; SPUR a.s.; Advanced Materials – JTJ, s.r.o., CLUTEX – klastr technických textilií, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Palackého a Technologické centrum Akademie věd ČR, v jehož stánku se představilo dalších deset českých nanotechnologických firem a institucí. V českém pavilonu se také představily vládní agentury CzechTrade a CzechInvest. Celkový počet českých účastníků na výstavě nano tech Japan 2012 přesáhl 20 osob.

Česká účast byla zajištěna ve velmi dobré spolupráci řady subjektů: kromě ZÚ Tokio především Ministerstva průmyslu a obchodu a dále CzechTradu, CzechInvestu, Českého nanotechnologického centra, Hospodářské komory ČR a dalších institucí. Celá akce byla realizována v rámci programu Společných výstav a veletrhů (SVV) financovaných z Operačního programu podnikání a inovace Strukturálních fondů EU.

Český pavilón na nano tech Japan 2012