english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech IT Day

Dne 4. června 2013 se v prostorách Tokijské obchodní a průmyslové komory uskutečnil již třetí ročník akce Czech IT Day. Cílem proexportně zaměřené akce připravené v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR bylo podpořit vzájemnou spolupráci v oblasti ICT služeb mezi českými a japonskými firmami, a to včetně možné spolupráce v oblasti startupů. Na japonské straně se Czech IT Day zúčastnilo 75 zástupců japonských ICT firem a specializovaných institucí. Za českou stranu vystoupili zástupci šesti českých firem mForce, Unis, Zoner, Iguassu Software Systems, Instar ITS Ostrava a Invea-Tech.

Dne 4. června 2013 se v prostorách Tokijské obchodní a průmyslové komory uskutečnil již třetí ročník akce Czech IT Day. Cílem proexportně zaměřené akce připravené v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR bylo zásadním způsobem podpořit možnosti vzájemné spolupráce v oblasti ICT služeb mezi českými a japonskými firmami, a to včetně možné spolupráce v oblasti startupů.

Program Czech IT Day zahájila velvyslankyně ČR v Japonsku Kateřina Fialková, která potvrdila zájem ČR o posílení vzájemné spolupráce v hi-tech oblastech.

Výkonný ředitel Czech ICT Alliance ve své prezentaci představil program možné investiční spolupráce mezi českými a japonskými podniky, v jehož rámci mohou být pomocí českých investic spolufinancovány japonské startupy v oblasti ICT.    

V průběhu semináře následně vystoupili zástupci šesti českých firem mForce, Unis, Zoner, Iguassu Software Systems, Instar ITS Ostrava a Invea-Tech. Ve svých dvacetiminutových prezentacích japonským partnerům představili své produkty a služby. Součástí českých prezentací byla i případová motivační „success story“ firmy Invea-Tech, které se podařilo navázat spolupráci s japonským partnerem na předchozím ročníku Czech IT Day. Tato spolupráce se momentálně velmi dobře rozvíjí.

Blok vystoupení uzavřela prezentace vládní agentury CzechInvest, která má v Japonsku své zastoupení. 

Na závěr akce se uskutečnil živý networking, při kterém zástupci českých a japonských firem podrobně projednali možnosti konkrétní spolupráce.

Na japonské straně se Czech IT Day zúčastnilo 75 zástupců japonských ICT firem a specializovaných institucí. Jednalo se jak o zástupce významných japonských korporací jako např. Mitsubishi Corp., Marubeni Corp., Hitachi Systems, Sumitomo Electric a Canon, tak malých a středních podniků.

Organizátorem akce byl Zastupitelský úřad ČR v Tokiu a spoluorganizátorem Tokijská obchodní a průmyslová komora. Na české straně byly podporujícími institucemi díky finanční podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vládní agentura CzechTrade, resp. CzechInvest, a Czech ICT Aliance; na japonské straně vládní agentura na podporu obchodu a investic JETRO, Japan Institute for Overseas Investment a tři přední japonské IT asociace Communication and Information Network Association, Japan Information Technology Services Industry Association a Japan Users Association of Information Systems. Akci Czech IT Day také pomohla výrazně zviditelnit Evropská hospodářská komora v Japonsku (European Business Council in Japan).

Japonská strana velmi ocenila profesionální organizaci celé akce. Czech IT Day pozvedl dobré jméno českého ICT průmyslu v Japonsku a výrazně podpořil šance českých ICT firem na úspěch na prestižním japonském trhu.

Czech IT day