english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Investiční semináře v Tokiu, Nagoje a Osace

V souvislosti tradičně s vysokou investiční aktivitou japonských firem v České republice jsou v Japonsku pravidelně pořádány investičně zaměřené semináře, ve kterých jsou stávající i potenciálně noví investoři informováni o nejnovějších trendech a prioritách z hlediska investování v ČR. Ve dnech 28. 11. 2017 až 1. 12. 2017 tak byly ve spolupráci zahraniční kanceláře agentury CzechInvest v Tokiu a Velvyslanectví ČR v Tokiu uspořádány ve třech významných japonských městech (Tokio, Nagoja, Osaka) tři investiční semináře, jejichž ústředním motivem byly elektromobilita a průmysl 4.0 a hlavními cílovými sektory pak automobilový průmysl, elektrotechnický průmysl a ICT.

Hlavním záměrem uvedených investičních seminářů, na nichž se finančně podílelo Ministerstvo zahraničních věcí ČR prostřednictvím prostředků na podporu ekonomické diplomacie PROPED, bylo oslovení jak nových potenciálních investorů, tak společností, které už na našem území investovaly a mohly by zvažovat rozšíření svých aktivit, za účelem poskytnutí nejnovějších informací z těchto dynamických odvětví a povzbuzení do dalších investic.

Těchto vesměs hojně navštívených seminářů (celkem se těchto tří seminářů zúčastnilo téměř 200 osob) se se svým japonským týmem zúčastnil generální ředitel CzechInvestu p. Karel Kučera a slavnostně je vždy zahajoval velvyslanec ČR v Japonsku p. Tomáš Dub, čímž byla těmto akcím dodána potřebná prestiž. V rámci programu seminářů zazněly prezentace českého investičního prostředí a aktuálních trendů ve výše uvedených odvětvích a proběhly také panelové diskuse za účasti představitelů CzechInvestu, agentury JETRO i zástupců jedné z nejvýznamnějších japonských bank, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

K dalším partnerům, podílejícím se na přípravě a realizaci seminářů, patřily japonská agentura na podporu obchodu a investic JETRO (seminářů se mimo jiné zúčastnil i ředitel její pražské kanceláře p. Tadashi Murakami), dále Obchodní a průmyslová komora v Nagoje a Obchodní a průmyslová komora v Osace. Na semináři v Osace, který byl zaměřen výhradně na oblast Automotive v ČR a na Slovensku, byli přizváni ke spoluúčasti také partneři ze Slovenské republiky prostřednictvím zástupců Velvyslanectví SR v Japonsku a vládní agentury SARIO.

Součástí projektu pak bylo také několik aftercarových návštěv vybraných společností, které už investovaly v České republice, a to firem Denso, Toyota a Nippon Paint. V průběhu jednání, kterých se kromě zástupců CzechInvestu zúčastnil také velvyslanec ČR v Japonsku T. Dub a obchodně-ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Tokiu S. Beneš, byly oceněny dosavadní obchodní a průmyslové aktivity těchto významných firem v naší zemi. Zároveň byly tyto firmy vyzvány k dalšímu případnému rozšiřování jejich aktivit, zejména z pohledu investic do výroby s vyšší přidanou hodnotou a také do vědy a výzkumu.


Autor: Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Tokiu

Galerie


Investiční semináře v Tokiu, Nagoje a Osace