english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní večer u příležitosti 1. výročí vstupu EPA v platnost

Dne 4. února 2020 uspořádala Delegace Evropské Unie v Tokiu ve spolupráci s velvyslanectvími členských zemí EU slavnostní večer na oslavu prvního výročí vstupu v platnost dohody o volném obchodu "Economic Partnership Agreement" mezi EU a Japonskem. Této oslavy se zúčastnili zástupci přítomných evropských ambasád, zástupci evropských firem přítomných na japonském trhu, představitelé japonské vlády a také zástupci významných japonských firem.

Oslavu zahájila projevem velvyslankyně EU v Japonsku paní Patricia Flor, po níž následovaly proslovy hned tří japonských ministrů - hospodářství, obchodu a průmyslu Hiroši Kadžijamy, spravedlnosti Masako Mori a zahraničních věcí Tošimicu Motegi. Speciální zdravici k této příležitosti zaslal i evropský komisař pro obchod Paul Hogan (video je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/WbXJyYs-Ge8).

Další program oslavy zahrnoval vystoupení skupiny španělského Flamenca místní taneční skupiny Tomoko Ishii a ochutnávky typických japonských a evropských jídel a nápojů. Návštěvníci měli také možnost prohlédnout si vystavené expozice evropských a japonských technologických produktů jako např. ukázky virtuální reality, rozličné robotické produkty, videohry nebo online platformy. Česká republika byla na této slavnostní akci reprezentována ukázkou celosvětově úspěšné české videohry "Kingdom Come: Deliverance", které se na japonském trhu již prodalo více než 60.000 kopií, a také pivem Pilsner Urquell.

Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada, Velvyslanectví ČR v Tokiu

Galerie


Oslava EPA