english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Smlouva na realizaci projektu na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA) v Japonsku podepsána

(Archivní článek, platnost skončena 31.03.2022.)

Dne 3. března 2021 byla mezi Velvyslanectvím ČR v Tokiu a Českou obchodní a průmyslovou komorou v Japonsku (CCCIJ) podepsána smlouva na realizaci projektu na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA) na rok 2021.

Slavnostního podpisu smlouvy se účastnili pracovníci velvyslanectví v čele s velvyslancem ČR v Japonsku Martinem Tomčem a představitelé České obchodní a průmyslové komory v Japonsku - předseda Roman Watanabe, místopředseda Kaz Nomoto a výkonný ředitel Atsushi Sasaki. Setkání také sloužilo jako příležitost k diskuzi o proběhlých i plánovaných aktivitách v oblasti obchodní diplomacie.

Prostřednictvím projektů PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí. Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektů PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:

- zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;
- zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;
- uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);
- zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;
- zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;
- vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;
- zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;
- podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;
- využití technického zázemí;
- zastupování firmy v místě (na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA).

Díky programu PROPEA tak mohou firmy využít služeb místních expertů, kteří jim pomohou zajistit kontinuitu obchodních styků a řešení logistických a jiných problémů spojených s mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s epidemie COVID-19.

Informace k expertnímu subjektu pro Japonsko lze nalézt na webu České obchodní a průmyslové komory v Japonsku (CCCIJ) společně se zprávou o realizaci PROPEA za uplynulý rok.

Více informací o projektu PROPEA je také dostupných na webu Moderní ekonomické diplomacie MZV ČR.

V případě potřeby doplňujících dotazů se můžete samozřejmě obrátit také na obchodně-ekonomický úsek našeho velvyslanectví, nejlépe prostřednictvím naší e-mailové adresy: commerce_tokyo@mzv.cz

 

Podpis PROPEA