english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Organizace na podporu dovozu zpracovaných výrobků (MIPRO)

MIPRO je zkratka z anglického názvu Manufactured Imports Promotion Organization. MIPRO je vládní nezisková organizace založená v r. 1978 na podporu dovozu zpracovaných výrobků do Japonska. Její činnost spočívá zejména v pořádání výstav a v poskytování široké škály marketingových služeb a informací.

MIPRO disponuje 5000 m2 výstavní plochy pro větší výstavy, třemi výstavními halami o ploše 2 500, 500 a 200 m2 pro krátkodobé výstavy a semináře a konečně 1 800 m2 pro stálé národní výstavy jednotlivých zemí. V současné době zde vystavuje své výrobky 7 zemí, a to Austrálie, Velká Británie, Dánsko, Itálie, Kanada, Rakousko a Řecko. Uvedené plochy MIPRO zahraničním výrobcům nabízí za subvencované ceny, pro krátkodobé výstavy a semináře pořádané ve spolupráci se ZÚ by bylo možno dosáhnout poskytnutí potřebných prostor buď bezplatně nebo za symbolický poplatek.

MIPRO má vypracovaný systém informačních služeb, z nichž většina je pro zahraniční exportéry zdarma, a dále možnost praktického otestování zájmu japonského trhu o konkrétní výrobek jeho nabídnutím ve speciálním obchodním středisku. MIPRO také udržuje katalogovou knihovnu zahraničního spotřebního zboží jako referenční zdroj informací pro menší dovozce. Do této knihovny mohou zahraniční výrobci zdarma umístit své propagační materiály. Podrobné informace o činnosti a nabídce služeb MIPRO lze získat z jejich anglické webové stránky www.mipro.or.jp/eng/top-e.html.

Kontaktní údaje organizace jsou:

Manufactured Imports Promotion Organization (MIPRO)
World Import Mart Bldg. 6F
Sunshine City Complex
3-1-3 Higashi-Ikebukuro
Toshima-ku
Tokyo 170-8630, Japan
tel: 0081-3-3988-2791, fax: 0081-3-3988-1629