english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tokio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Investment Screening Webinar

Dne 14. prosince 2021 zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Tokiu ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, agenturou CzechInvest a Japonskou organizací pro podporu zahraničního obchodu (JETRO) webinář na téma prověřování zahraničních investic zaměřený především pro japonské investory.

Webinář, který byl zahájen náměstkem Ministerstva zahraničích věcí Martinem Tlapou, náměstkyní Ministerstva průmyslu a obchodu Martinou Tauberovou a prezidentem JETRO Kazušige Nobutani si především kladl za cíl seznámit japonské investory s novým českým mechanismem k prověřování zahraničních investic a ujistit je, že ČR zůstává otevřená zahraničním investicím, jelikož mechanismus nemá být protekcionistickým nástrojem, ale má sloužit k ochraně národní bezpečnosti ve výjimečných případech rizikových investic. Akce také poskytla účastníkům praktické rady, jak postupovat podle nového zákona a představila výhody českého investičního prostředí, vč. vybraných nástrojů asistence zahraničním investorům.

Záznam proběhlého webináře je možné zpětně shlédnout prostřednictvím YouTube kanálu našeho velvyslanectví a prezentace řečníků jsou k dispozici níže:

Petr Lang, Ministerstvo průmyslu a obchodu Introduction of the Act on Foreign Direct Investment Screening (PDF, 120 KB)

Tomoko Išikawa, Nagojská univerzita Global trend to tighten FDI and its implications for international investment law (PDF, 588 KB)

Jan Kunstýř, Boies Schiller Flexner (London) LLP Practical Aspects of Making Investments under the New Czech Screening Regulation (PDF, 401 KB)

Go Šimuta, JETRO Praha Economic and Business Trends in the Czech Republic (PDF, 4 MB)

 

Galerie


Czech Investment Screening Webinar