english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Firma Cink vystavovala na veletrhu obnovitelných energií v japonském městě Koriyama

Veletrh REIF Fukušima 2016 se uskutečnil ve dnech 19. a 20. října v prefektuře Fukušima

Japonsko má vzhledem ke svému hornatému terénu, dostatku vodních toků a kanálů a minimu přírodních zdrojů, předpoklady pro rozvoj hydroelektráren, které dnes zajišťují 8,3% vyráběné elektřiny.

Zatímco do havárie ve Fukušimě nepatřil rozvoj obnovitelných zdrojů mezi priority, v nové energetické koncepci již mají své nezastupitelné místo.

Projekty pro velké vodní elektrárny byly již vyčerpány, ale pro malé a střední turbíny je v Japonsku ještě řada příležitostí. Na japonském trhu se úspěšně prosadily například firmy Mavel a Cink. Počet jejich turbín na zdejších ostrovech již překročil dvacítku. Japonští zákazníci oceňují velmi dobré řemeslné provedení a příznivou cenu.

Obě české společnosti v Japonsku zastupuje společnost Japan Small Hydro. Jedná se o menší firmu, která se úspěšně prosazuje na trhu s obnovitelnými zdroji. Dováží turbíny i z dalších evropských zemí.

Firma Japan Small Hydro zajišťovala stánek na veletrhu Reif, kde se firma Cink prezentovala.

Jak je vidět z přiložené tabulky srovnávající stav a kapacitu, výstavba vodních elektráren bude i v příštích letech skýtat příležitosti pro firmy z ČR.

tabulka (PDF, 378 KB)

 

 

 

Marcel Sauer, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Japonsku