english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MAVEL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Firma MAVEL se zúčastnila veletrhu Japan Small Hydropower Convention 2019

Ve dnech 4.12. - 6.12.2019 se v japonském městě Saitama u Tokia konal již 5. ročník veletrhu Japan Small Hydropower Convention. Ve spolupráci s japonskou firmou Japan Small Hydropower Co. Ltd. se jej zúčastnila česká firma MAVEL a.s. Benešov, výrobce turbín pro vodní elektrárny. Veletrhu poskytlo záštitu Velvyslanectví ČR v Tokiu a velvyslanec ČR Martin Tomčo přednesl zahajovací projev u příležitosti slavnostního večera k akci dne 4.12.2019.

Konferenci „Japan Small Hydropower Convention“ každoročně pořádá oborová asociace Japanese Association for Water Energy Recovery s cílem prezentace nových technologií a trendů v oblasti malých vodních elektráren. Česká republika má vzhledem ke své průmyslové tradici a již více než 20 úspěšným instalacím turbín v japonských malých vodních elektrárnách významné postavení v tomto perspektivním oboru energetiky, proto také Velvyslanectví ČR v Tokiu poskytlo této akci svoji záštitu. Dva významné české výrobce turbín - firmy MAVEL a CINK - zde již více než 15 let zastupuje místní firma Japan Small Hydropower Co. Ltd., která jejich turbíny do Japonska dováží a instaluje je do projektů po celé zemi.

Rozvoj obnovitelných zdrojů elektrické energie, stejně jako otázka energetické bezpečnosti, patří i v Japonsku k důležitým tématům, a to zejména v souvislosti s uzavřením naprosté většiny jaderných elektráren po havárii ve Fukušimě v r. 2011. Vzhledem k velmi omezenému množství jiných energetických zdrojů v Japonsku jsou vodní elektrárny aktuálně jedním z nejvýznamnějších obnovitelných zdrojů elektrické energie. Japonsko má vzhledem ke svému hornatému terénu, dostatku vodních toků a kanálů velké předpoklady pro rozvoj sektoru malých vodních elektráren, který má navíc velkou podporu lokální samosprávy s cílem oživení odlehlých regionů, postižených poklesem počtu obyvatel v důsledku stárnutí populace a odlivu části mladé generace do větších měst.

Galerie


Japan Small Hydropower Convention