english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná účast českých firem na veletrhu BIO Japan 2017

Nejdůležitější japonský veletrh a konference v oboru biotechnologií, BIO Japan, se na výstavišti Pacifico Yokohama nedaleko Tokia uskutečnil v termínu od 11. do 13. října 2017. Letošního již 19. ročníku veletrhu se zúčastnilo celkem osm českých vystavovatelů, kteří prezentovali své projekty a výsledky svého výzkumu nejen v rámci výstavní expozice, ale i v průběhu partneringového systému, kdy měli na základě předem daných požadavků domluvenu organizátory BIO Japan řadu jednání s potenciálními partnery v oblasti smluvního výzkumu, transferu technologií a spolupráce při výzkumu a vývoji. Na okraj veletrhu byl také zorganizován společný prezentační seminář vystavovatelů ze zemí V-4.
 

Veletrhu BIO Japan, který je odborníky považován za nejvýznamnější událost svého druhu v celé Asii, se v rámci české expozice, zorganizované ve spolupráci agentury CzechInvest a Velvyslanectví ČR v Tokiu za finanční podpory Proped MZV, zúčastnilo letos celkem 6 českých firem (Apigenex, Enantis, Mercachem, Nafigate, PharmInvent a Quinta-Analytica) a 2 výzkumné ústavy (BIOCEV a Ústav organické chemie a biochemie). Mimo bilaterálních schůzek v rámci intenzivního partneringového systému byl také ve spolupráci s japonskou agenturou na podporu mezinárodního obchodu JETRO na okraj veletrhu zorganizován společný prezentační seminář vystavovatelů ze zemí V-4 pro potenciální japonské partnery.

Veletrh BIO Japan 2017 v Yokohamě navštívilo více než 15.000 návštěvníků, vesměs z okruhu odborné veřejnosti. Na základě sdělení českých účastnických firem lze konstatovat, že byli zájmem japonských partnerů o své produkty velmi příjemně překvapeni a že by se rádi v Japonsku i v budoucnu účastnili obdobně zaměřených akcí. Oblast biotechnologií je jednou z nejvýznamnějších oblastí s vysokou přidanou hodnotou pro budoucí rozvoj spolupráce s Japonskem, které zejména z důvodu stárnoucí a ubývající populace do výzkumu a vývoje v tomto progresívním odvětví investuje na státní i firemní úrovni každoročně obrovské finanční prostředky.

Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Tokiu