english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Tomáš Dub slavnostně otevřel český stánek na veletrhu Japan Aerospace

Od 12. do 15. října 2016 se představila řada českých firem na veletrhu věnovanému letectví a vesmírným technologiím v Tokiu.

Japan Aerospace patří mezi nejvýznamnější mezinárodní veletrhy zaměřené na letectví a vesmír. Koná se pouze jedenkrát za čtyři roky, střídavě v Tokiu a Nagoje. Minulý ročník se tak uskutečnil v  roce 2012 v Nagoje. Na výstavě se celkem představilo 633 firem, z toho 196 zahraničních z 32 zemí.

Letošní ročník se konal na tokijském výstavišti Big Sight. V souvislosti se změnou bezpečnostní strategie Japonska a otevřením obchodu v obranném průmyslu byl veletrh Japan Aerospace nově rozšířen také o sekci obrany.

Od 12. do 15. října 2016 se na českém stánku, financovaném z prostředků ekonomické diplomacie (PROPED) a agentury CzechInvest, představila Česká vesmírná aliance, CzechInvest a následující firmy: Holík, PBS Velká Bíteš, Toseda, Rigaku, UNIS, Iguassu a Sobriety. Na vlastním stánku se spolu se svým tchajwanským partnerem prezentovala také další česká firma, Ray Service.

Autorem designu českého stánku byl Vratislav Šálený z firmy Sobriety, s.r.o.

V předvečer veletrhu uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve svých prostorách seminář pro české vystavovatele, v jehož průběhu obdrželi informace o specifikách japonského trhu a kulturních odlišnostech, majících vliv na podnikání v Japonsku.Marcel Sauer
obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Tokiu