english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Webinář "New Trends in AI in Central Europe and Japan"

V rámci programu předsednictví ČR ve Visegrádské skupině se dne 18. 6. 2020 uskutečnil další z řady technologických seminářů V4-Japonsko, tentokrát věnovaný tématu umělé inteligence. Tuto akci společně uspořádali Velvyslanectví ČR v Tokiu
a tokijská kancelář agentury CzechInvest spolu s velvyslanectvími ostatních zemí V4. Z důvodu koronavirové pandemie byla tato každoroční tradiční akce pořádána formou webináře, a to prostřednictvím pracovního prostředí „Microsoft Teams - Live Event“.

V průběhu první části programu webináře se svými příspěvky postupně vystoupili náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa, velvyslanec ČR v Japonsku Martin Tomčo a prostřednictvím videopozdravu také japonský státní ministr pro informační technologie a pro vědeckotechnickou politiku Naokazu Takemoto.

Druhá část programu byla věnována odborným prezentacím čtyř expertů na umělou inteligenci ze zemí V4, jimiž byli Tomáš Mikolov (vedoucí výzkumné skupiny AI v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT), Péter Galambos (ředitel Antal Bejczy Center for Intelligent Robotics při Óbuda University v Budapešti), Robert Kroplewski (zmocněnec polského ministra digitalizace pro Information Society) a Mária Bieliková (zakladatelka a předsedkyně správní rady Slovenského centra pro výzkum umělé inteligence - Slovak.AI).

K hlavním diskutovaným odborným tématům patřily otázky výzkumu hlubokého učení (deep learning), sdílení velkých objemů dat nebo využití umělé inteligence v oblasti robotiky a kontrolních systémů.

Webinář v přímém přenosu sledovalo více než 150 účastníků, v případě zájmu je jeho editovanou nahrávku možno shlédnout prostřednictvím Youtube kanálu našeho velvyslanectví. Děkujeme za Váš zájem.

Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada, Velvyslanectví ČR v Tokiu
 

​V4+Japan AI Webinar Program (PDF, 748 KB)

Galerie


V4+Japan AI Webinar