english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: IL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora vývozu českých pivovarnických surovin a technologií do Japonska

V týdnu od 30. srpna do 4. září 2022 se konala incomingová mise vlastníků a sládků japonských řemeslných pivovarů a obchodníků se surovinami do České republiky. Mise, kterou organizoval Zastupitelský úřad v Tokiu spolu s Ministerstvem zemědělství ČR za finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj jako projekt ekonomické diplomacie, navázala na předchozí akce propagující český chmel a slad v Tokiu a Ósace.
 

Zástupci šesti pivovarů (např. Yo-Ho Brewery, Harvest Moon a Yorocco Beer ) spolu s obchodníky s pivovarskými surovinami přicestovali do ČR, aby se seznámili s chmelařským a potažmo pivovarnickým průmyslem v místě jeho působení. V úvodu mise zahraniční účastníci navštívili menší pivovary v Praze a seznámili se s technologiemi pro nápojový průmysl. Následně se setkali se zástupci osmi českých společností v rámci B2B jednání organizované na Ministerstvu zemědělství v Praze. Na závěr došlo na osobní návštěvy ve společnostech zpracovávající a vyvážející český chmel, kulturní tečkou akce byla návštěva tradiční Dočesné v Žatci.

Akce tematicky volně navázala na předchozí semináře zaměřené na propagaci českého chmelu, včetně možností využití méně známých či rozšířených odrůd, zorganizované v roce 2019 v Tokiu a v květnu 2022 v Ósace.

Zpracovala: I. Leopoldová, zemědělská diplomatka, Velvyslanectví ČR v Tokiu

Výukový pivovar

Výukový pivovar

Návštěva muzea

Návštěva muzea

Bohemia Hop

Bohemia Hop