english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky vstupu do ČR platné od 20. 9. 2021

S účinností od 209. 2021 bylo Japonsko vyřazeno ze seznamu tzv. zelených zemí, tj. s nízkým rizikem výskytu COVID-19 a nově zařazeno na seznam tzv. tmavě červených zemí.

Osoby přijíždějící z těchto zemí  musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním  Příjezdového formuláře,  potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole.  

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou, tj. letadlem  musí mít potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru.) 

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den je nutno se podrobit dalšímu RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2, pokud orgán ochrany veřejného zdraví výjimečně nerozhodl jinak. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

Podrobnější informace lze nalézt na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky, případně i na webových stránkách Ministerstva vnitra České republiky