english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Licence Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení výzvy k podávání návrhů výzkumných projektů ve formátu V4 + Japonsko

V návaznosti na podpis Memoranda o vědeckotechnické spolupráci mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT), Mezinárodním visegrádským fondem (IVF), maďarskými, polskými a slovenskými partnery a Japonskou agenturou pro vědu a technologie (JST) ze dne 23. září 2014 vyhlašují zúčastněné státy  2. výzvu k podávání návrhů společných projektů.

Tato iniciativa navazuje na úspěšnou první výzvy z roku 2014, ve které bylo finančně podpořeno pět projektů. Do čtyř z nich byly zapojeny české instituce – Univerzita Karlova v Praze, České vysoké učení technické v Praze a Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i.

V roce 2020 se particupující státy dohodly na pokračování vědecké spolupráce na této platformě a vyhlášení druhé výzvy k podávání návrhů společných projektů se zaměřením na "pokročilé materiály" (advanced materials). Téma je aktuální i s ohledem na současnou pandemickou situaci, kdy jsou vítány projekty zaměřené na anti-covidové materiály, vyvíjené např. pro ochranné pomůcky.

Zapojení je možné ve formátu 1 (Japonsko) + 4 (visegrádské země), 1 + 3, nebo 1 + 2.

Schemes of joint projects

 

Kompletní znění výzvy je zveřejněno na internetových stránkách Japonské agentury pro vědu a technologie (JST).

Bližší informace pro české zájemce pak lze nalézt na webu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.