english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu vědecké a analytické techniky JASIS 2021

Ve dnech 8.-10. listopadu 2021 se v Tokiu uskutečnil veletrh vědecké a analytické techniky JASIS, největší veletrh tohoto zaměření v Asii. Ačkoliv se veletrh stále konal ve stínu pandemie koronaviru, letošního ročníku se účastnilo přes 270 vystavovatelů a navštívilo jej více než 8 000 osob, ve valné většině odborných zástupců dovozních firem, výrobních firem i finálních uživatelů.

Velvyslanectví ČR v Tokiu bylo přítomno s vlastním stánkem, který prezentoval společně financované projekty aplikovaného výzkumu, kterých se účastní dvě české a dvě japonské firmy na základě memoranda o spolupráci mezi Technologickou agenturou ČR (TAČR) a japonskou Organizací pro vývoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO). Další část byla věnována hi-tech laserovému centru HiLASE a CzechInvestu. Ambasádní stánek byl také v rámci veletrhu výjimečný, protože se jednalo o jediné oficiální zahraniční státní zastoupení vedle USA.

Na veletrhu JASIS byl také stánek, který sdružoval několik českých firem. Na něm své výrobky a technologie představily společnosti Vytek, SVCS Process Innovation s.r.o., Steynes, Optopia, Wikilook a Kolibrik. Zvláštní pozornost poutala stavebnice Merkur vystavená firmou Wikilook, která se proslavila již v minulosti při pokusech prof. Otty Wichterleho. Svůj samostatný stánek měla i na japonském trhu dlouhodobě působící společnost Tescan. Několik japonských vystavovatelů pak mělo ve svém sortimentu české produkty.

Veletrh JASIS tak poskytl zajímavou příležitost k prezentaci technologicky vyspělých segmentů českého exportu a i v dalších letech bude účast českých firem na něm podporována. Zaměření veletrhu také skvěle zapadalo do Roku české vědy, školství a inovací v Japonsku, který vyhlásilo pro tento rok Velvyslanectví ČR v Japonsku.

 

Rok české vědy, školství a inovací

Galerie


JASIS 2021