english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Game Show uvádí české herní hity a novinky

Interaktivní výstava představuje do 15. září do 15. října 2021  japonským návštěvníkům výběr světově úspěšných českých her, počínaje Samorostem a Happy Game od studia Amanita Design přes mobilní hry od Madfinger Games až po historický Kingdom Come: Deliverance. Akce byla připravena ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Tokiu, Českého centra Tokio a agentury CzechInvest v rámci Roku české vědy, školství a inovací v Japonsku a za podpory projektu ekonomické diplomacie MZV (PROPED).

Počítačovým hrám se daří doma i ve světě. Český herní průmysl rok od roku roste. Ovšem v případě her se nejedná jen o prosperující business, herní průmysl totiž patří do tzv. kulturních a kreativních odvětví. Výsledkem takové spolupráce je produkt s vysokou přidanou hodnotou, který navíc pomáhá šířit dobré jméno České republiky v zahraničí. 

Výstava v galerii Českého centra Tokio představí japonským návštěvníkům ode dneška české hry různých žánrů i formátů. Návštěvníci si mohou zahrát MachinariumSamorost 3Creaks a světovou premiéru Happy Game od studia Amanita Design. Studio Charles Games pak představí cenami ověnčený Attentat 1942 a horkou novinku Svoboda 1945: Liberation. Jedná se o historické adventury, které hráče poutavým způsobem provádí soudobými českými dějinami. Žánr her pro mobilní telefony na výstavě reprezentuje Madfinger Games s trojicí her ShadowGun LegendsDead Trigger 2 a Monzo VR. Dále se zúčastní studia z indie scény - CBE Software a GoldKnights. CBE Software představí kriticky úspěšnou hororovou adventuru zasazenou do moravských lesů Someday You’ll Return a GoldKnights návštěvníkům předvede vizuálně originální akční RPG The Last Oricru. Na výstavě nebude chybět ani RPG hit Kingdome Come: Deliverance, za kterým stojí Warhorse Studios. Historická hra, která si vydobila slávu důrazem na realismus, zaznamenala značný úspěch také v Japonsku, kde vyšla kompletně přeložená a předabovaná do japonštiny v distribuci firmy DMM. Velvyslanectví ČR v Tokiu také uspořádalo v nedávné minulosti prezenční akci přímo pro tuto hru.

Výše uvedené tituly si návštěvníci mohou zahrát na počítačích umístěných v galerii Českého centra. Výstavu dále doplňuje koncept art, ilustrace, sběratelské edice a další rekvizity spojené s vývojem jednotlivých her a text herního publicisty Pavla Dobrovskéhokterý pro výstavu připravil také časovou osu mapující české hry od roku 1985 do současnosti. O hudební podkres se stará soundtrack z Kingdome Come: Deliverance, Someday You’ll Return, Samorost 2&3, Machinarium, Creaks, Pilgrims, Chuchel a Botanicula. 

Czech Game Show se záměrně koná v době významného herního veletrhu Tokyo Game Show 2021 Online (od 30. 9. do 3. 10. 2021), kterého se účastní česká herní studia Madfinger Games, Amanita Design, CBE Software a GoldKnights, kde se budou prezentovat skrze profilové stránky a také pomocí demoverzí svých her.

 

Rok české vědy, školství a inovací

Galerie


Czech Game Show