english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SICORP – EIG CONCERT-Japan

Cílem výzvy je posílení spolupráce mezi evropskými zeměmi a Japonskem ve vědeckotechnickém a inovačním výzkumu, řešení aktuálních společenských výzev a potřeb a podpora mezinárodní mnohostranné spolupráce ve výzkumu prostřednictvím plánování, vyhlašování a provádění společných výzev.  Výzvy pro řešení společných projektů mnohostranné spolupráce v rámci Evropské zájmové skupiny pro spolupráci s Japonskem (EIG CONCERT Japan) jsou každoročně vyhlašovány na konkrétní témata.

Výzvy pro řešení společných projektů mnohostranné spolupráce v rámci Evropské zájmové skupiny pro spolupráci s Japonskem (EIG CONCERT Japan) jsou každoročně vyhlašovány na konkrétní témata. V současné době MŠMT podporuje finančně 4 projekty s českou účastí, jeden z oblasti nových materiálů a tři projekty z oblasti vodního hospodářství.

Poslední společné výzvy byly např. zaměřena na problematiku funkčních porézních materiálů a jejich využití například vývoj mikro/nanoporézních materiálů pro ukládání vodíku, vývoj separačních membrán, které ekonomicky a sofistikovaně čistí kontaminované vody a vzduch nebo vývoj funkčních krystalických porézních sloučenin s průmyslovým využitím jako sorbentů a katalyzátorů.

V současné době probíhají přípravy na podpis nového memoranda o spolupráci na nadcházející období.

 

Kontaktní osoba:

Josef Janda

josef.janda@msmt.cz
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Odbor podpory vysokých škol a výzkumu