english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání

CESTOVÁNÍ SE ZVÍŘATY Z JAPONSKA DO ČESKÉ REPUBLIKY

Rada k nekomerčnímu dovozu domácích zvířat z Japonska do České republiky

Pokud hodláte z Japonska do České republiky dovézt zvíře, vždy se informujte o aktuálních podmínkách dovozu na stránkách Státní veterinární správy ČR www.svscr.cz, +420-227-010-186. Podmínky se totiž mohou lišit podle druhu zvířete, který do ČR dovážíte a také podle toho, zda se zvíře do ČR vrací nebo jestli do ní vstupuje poprvé. Obecně lze uvést, že budete potřebovat následující dokumenty:

1. Potvrzení o vyšetření od certifikovaného veterináře nebo laboratoře, nebo tzv. pas zvířete v zájmovém chovu. V Japonsku jsou v současnosti dvě certifikované laboratoře, jejichž adresy naleznete ZDE . Formulář potvrzení naleznete v části "FORMULÁŘE KE STAŽENÍ".

2. Identifikace zvířete tetováním nebo mikročipem, odpovídajícím standardu ISO11784 nebo ISO11785

3. Osvědčení o očkování proti vzteklině ( podrobnosti viz. na www.svscr.cz )

Výše uvedené podmínky se týkají pouze neobchodního dovozu psů, koček a fretek. Pokud dovážíte více než pět zvířat jednoho druhu nebo ptáky, kontaktujte Státní veterinární správu. Pokud převážíte jiná zvířata kromě ptáků, postačí Vám veterinární vyšetření, vydané certifikovanou laboratoří v českém nebo anglickém jazyce. V tomto případě bude použit formulář, vydaný laboratoří.