english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CzechPoint na zastupitelském úřadu Tokio

Zastupitelský úřad ČR v Tokiu si dovoluje oznámit, že s účinností od 1. 1. 2019 se stává místem, kde lze získat doklady prostřednictvím informačního systému CzechPoint.

Na základě novely vyhlášky č. 364/2009 Sb., o seznamu obecních a zastupitelských úřadů, které jsou kontaktními místy veřejné správy, ve znění pozdějších předpisů,  byl zastupitelský úřad ČR v Tokiu s účinností od 1. ledna 2019 zařazen do seznamu pověřených míst informačního systému CzechPoint  - Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál.

Prostřednictvím služby CzechPoint může každý český občan požádat o celou řadu úředních dokladů např. výpis z rejstříku trestů, katastru nemovitostí, živnostenského či obchodního rejstříku aj.

Máte-li o některý z těchto dokladů zájem, prosíme, objednejte se s dostatečným časovým předstihem e-mailem zaslaným na adresu consular_tokyo@embassy.mzv.cz. 

 

Prosím, věnujte pozornost následujícímu:

1. Pro zhotovení ověřeného výpisu z obchodního či živnostenského rejstříku je nutné znát identifikační číslo (IČ) firmy či podnikatele.

2. Ověřený výpis z rejstříku trestů lze vydat jen na základě žádosti dotčené osoby, která musí předložit průkaz totožnosti (tj. občanský průkaz, cestovní pas), v němž bude uvedeno rodné číslo.

3. Za vydání ověřeného výpisu z obchodního rejstříku či živnostenského rejstříku se platí správní poplatek stanovený v sazebníku správních poplatků, který je přílohou zákona o správních poplatcích (č. 634/2004 Sb.). Poplatek je stanoven v Kč a činí 300 Kč za první stránku a 150 Kč za každou další i započatou stránku. Za vydání ověřeného výpisu z rejstříku trestů ČR je stanoven poplatek 200 Kč (bez ohledu na počet stran). Poplatky jsou vybírány v místní měně (japonský jen).

4. Ověřený výpis v případě dostupnosti se vydá během předem sjednané schůzky.

 

Další informace o tomto systému a službách lze nalézt na www.czechpoint.cz.