english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: 10th Visegrad 4 plus Japan Seminar 2022
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Budoucnost střední Evropy a role, kterou v ní může sehrát Japonsko” - 10. ročník semináře V4 + Japonsko

Dne 14. června 2022 proběhl ve spolupráci s tokijskou Josai University 10. ročník semináře ve formátu zemí V4 plus Japonsko na téma „Budoucnost střední Evropy a role, kterou v ní může sehrát Japonsko”.
 

Již desátý ročník semináře organizovaného velvyslanectvími zemí Visegrádské skupiny tzv. V4 (Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí Japonska a Josai University byl nazván a věnoval se tématu „Budoucnost střední Evropy a role, kterou v ní může sehrát Japonsko”.

Za Českou republiku vystoupil výkonný ředitel Mezinárodního visegrádského fondu pan Petr Mareš, který ve své inspirativní prezentaci představil podporu, kterou V4 poskytuje na západním Balkáně tamější občanské společnosti a pohovořil i o možných oblastech spolupráce s Japonskem.

Mezinárodní visegradský fond (The International Visegrad Fund) byl založen 9. června 2000 všemi čtyřmi členskými státy Visegrádské skupiny (V4). Fond sídlí v Bratislavě a zaměřuje se na podporu regionální spolupráce v rámci Visegrádského regionu i mezi regionem V4 a dalšími zeměmi, regionem západního Balkánu a Východního partnerství.

Na semináři dále vystoupili pí Krisztina Varju, ministerská komisařka pro maďarské předsednictví Visegrádské spolupráce Ministerstva zahraničních věcí a obchodu, p. Marek Repovský, ředitel odboru Asie, Tichomoří a Latinské Ameriky slovenského Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí a p. Henryk Litwin, vrchní ředitel odboru evropské politiky z polského Ministerstva zahraničních věcí. Za japonskou stranu se zúčastnili p. Kentaro Uesugi, náměstek ministra zahraničních věcí Japonska a p. Katsuro Kitagawa, zástupce vrchního ředitele Sekce pro evropské záležitosti, velvyslanec odpovědný za Visegrádskou skupinu a Japonsko Ministerstva zahraničních věcí Japonska.

Galerie


10th Visegrad 4 plus Japan Seminar 2022