english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na velvyslanectví proběhlo první setkání českých honorárních konzulů v Japonsku

Ve čtvrtek 31. března 2022 proběhlo na velvyslanectví ČR v Tokiu historicky první setkání všech českých honorárních konzulů působících v Japonsku. Honorárního konzula v Sakai pana Kazumasu Kuzumuru, honorárního konzula v Naze pana Hidenobu Inamineho a honorárního konzula v Sapporu pana Masahira Nomuru přivítal velvyslanec ČR Martin Tomčo, konzul velvyslanectví Lukáš Zícha a ekonomický diplomat Ondřej Svoboda.

Při dopoledním jednání na pracovní úrovni proběhla diskuse o konkrétních tématech spolupráce v oblasti konzulární, školské a ekonomické. V rámci školské agendy to byla zejména podpora bohemistiky, navazování nových dohod o studentské a akademické výměně mezi českými a japonskými univerzitami či aktivity v oblasti českých vládních stipendií.

Vzhledem k tomu, že všichni tři honorární konzulové jsou úspěšnými businessmany a manažery, se další diskuse věnovala zejména ekonomické spolupráci mezi oběma zeměmi a obchodním příležitostem pro české firmy v japonských regionech. Tématem byly podnikatelské semináře, japonské veletrhy či vědecko-technická spolupráce. Části programu se zúčastnilo také vedení CCCIJ v čele s předsedou panem Romanem Behrem Watanabem.