english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva českého velvyslance v prefektuře Fukuoka

Ve dnech 24.-26. listopadu 2019 navštívil velvyslanec ČR v Japonsku město Fukuoka, aby se setkal s členy tamní Japonsko-české asociace a jednal s nejvyššími představiteli města a prefektury. Zároveň předal pohár Moser od společnosti Meiwa vítězi mimořádně sledovaného finále turnaje Kjúšú Grand Sumo.

Setkání a následné recepce s velvyslancem se ve Fukuoce zúčastnilo na 30 členů asociace, kteří téměř šest desetiletí pracují pro rozšíření a prohloubení japonsko-českých vztahů na poli vzájemného obchodu, kultury, školství a sportu. Řada členů asociace měla možnost studovat, či pobývala v České republice a dodnes udržuje těsné kontakty s českými kolegy a pracovními partnery. Setkání předcházel koncert vážné hudby, v jehož průběhu zazněla také díla českých skladatelů. Úvodní zdravici pronesl dlouholetý předseda asociace pan Kazumasa Tazoe, poté následovala diskuse o historii, aktivitách spolku a plánech do dalšího roku, v němž si ČR a Japonsko připomínají 100 let od navázání diplomatických vztahů.

Při návštěvě Fukuoky jednal velvyslanec také s prorektorem Univerzity Kjúšú panem Masato Wakajamou, s viceguvernérkou prefektury Fukuoka paní Akie Omagari a s předsedou tamní obchodní komory panem Keniči Fudžinagou. Setkal se s místostarostou města Fukuoka panem Eiiči Nakamurou a s panem Tomášem Bekem, ředitelem mezinárodní školky Bright Kids Garden, která se nachází ve městě Kokura v severovýchodní části Fukuoky a kde se děti učí česky jednou za týden v rámci speciálního programu. Na jednání s japonskými představiteli se mluvilo mj. o další spolupráci v oblasti vzdělávání, o výměně zahraničních studentů a o možnosti navázání ekonomicko-obchodních vztahů mezi ČR a Fukuokou s ohledem na rozvíjející se start-upovou kulturu ve městě.

Návštěva českého velvyslance v prefektuře Fukuoka_3

Návštěva českého velvyslance v prefektuře Fukuoka_3

Návštěva českého velvyslance v prefektuře Fukuoka_2

Návštěva českého velvyslance v prefektuře Fukuoka_2