english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance v prefektuře Fukuoka a předání českého poháru vítězi Grand Sumo Tournament

Velvyslanec České republiky v Japonsku zavítal ve dnech 28. a 29. listopadu 2021 na pracovní cestu do prefektury Fukuoka, kde předal pohár vítězi Grand Sumo Tournament a setkal s Japonsko-českou společností ve Fukuoce.
 

V poslední listopadovou neděli proběhlo v hale Fukuoka Kokusai Center finále velkého turnaje v sumó, jehož suverénním vítězem se stal 29-letý mongolský zápasník Yokozuna Terunofudži. Podle dlouholeté tradice založené již v roce 1970 předává velvyslanec České republiky v Japonsku vítězi Grand Sumo Tournament diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu. Při závěrečném slavnostním ceremoniálu listopadového finále pan Martin Tomčo, velvyslanec České republiky v Japonsku, osobně předal diplom a pohár vítězi. Blahopřejeme!

Velvyslanec ČR v Japonsku předává pohár vítězi listopadového Grand Sumo Tournament

Velvyslanec ČR v Japonsku předává pohár vítězi listopadového Grand Sumo Tournament

Program velvyslance v prefektuře Fukuoka pokračoval setkáním se členy Japonsko-české společnosti ve Fukuoce včetně jejího předsedy s panem Kazumasou Tazoem. Velvyslanec při této příležitosti symbolicky asociaci udělil čestný diplom a předal stříbrnou pamětní medaili Jana Masaryka jako uznání dlouholetých úspěchů asociace v rozvoji japonsko-českých vztahů v různých oblastech, jako je obchod, kultura a akademická sféra. Asociace v příštím roce oslaví významných 60 let od svého založení.