english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu / Embassy of the Czech Republic in Tokyo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance v prefektuře Okajama

Velvyslanec České republiky v Japonsku zavítal ve dnech 19. a 20. prosince 2021 na pracovní cestu do prefektury Okajama, kde předal český pohár na 40. ročníku Sanyo Women's Road Race Tournament a setkal se s představiteli prefektury.
 

Velvyslanec České republiky v Japonsku, pan Martin Tomčo, navštívil na konci roku prefekturu Okajama, kde se 19. prosince na atletickém stadionu prefektury konal 40. ročník běžeckého závodu žen Sanyo Women's Road Race Tournament, a jeho vítězce Agnes Muqali udělil Pohár České republiky. Udílení poháru na maratonu žen v Okajamě českými velvyslanci v Japonsku začalo v roce 1990 a letos tak jde již o 31. udělení tohoto ocenění. Z Okajamy pochází i známá atletka Kinue Hitomi (1907-1931), první japonská olympijská medailistka s vazbou na Českou republiku. Velvyslanec se na závodě také setkal se stávající medailistkou, olympioničkou a běžkyní na dlouhé tratě Yuko Arimori, která též je rodačkou z Okajamy.

Program cesty pokračoval zdvořilostní návštěvou guvernéra prefektury pana Ryūta Ibaragiho. Během jednání se pozitivně hovořilo o budoucí spolupráci v jiných oblastech, než je maraton žen.

Na zdvořilostní návštěvě guvernéra prefektury Okajama.

Na zdvořilostní návštěvě guvernéra prefektury Okajama.

Poté se velvyslanec také setkal se starostou města Okajamy panem Masao Omoriem. Kromě předávání poháru na Sanyo Women's Road Race Tournament v příštím roce se při jednání dohodlo i uspořádání panelové výstavy v Okajamě k 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Japonskem a Českou republikou.

Setkání se starostou Okajamy.

Setkání se starostou Okajamy.