english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Kusatsu City

Karlovy Vary - Kusatsu

Západočeské lázeňské město Karlovy Vary uzavřelo partnerství s japonským lázeňským městem Kusatsu v prefektuře Gunma už v roce 1992.
Kusatsu (草津町 [Kusatsu-mači]) je lázeňským městem nacházejícím se v japonském distriktu Agacuma v prefektuře Gunma na ostrově Honšú. Město leží ve výšce zhruba 1200 metrů nad mořem, přičemž na západ od něj se tyčí aktivní vulkán Kusatsu-Širane.
Ve městě se nachází okolo stovky termálních pramenů, tzv. onsenů, jejichž voda není využívána  jen pro léčivé koupele, ale i pro vytápění řady budov a během zimy k zajištění silnic beze sněhu.
 

Karlovy Vary je krajské a statutární město v západních Čechách, v Karlovarském kraji, 110 km západně od Prahy na soutoku dvou řek Ohře a Teplé. Žije zde přibližně 49 tisíc obyvatel. Kromě turistického ruchu a lázeňství tu hlavní roli hrají sklářský a potravinářský průmysl. Je to nejnavštěvovanější české lázeňské město.

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Na webových stránkách Magistrátu města Karlovy Vary můžete zjistit více o vzájemných návštěvách obou měst: https://mmkv.cz/cs/partnerske-mesto-kusatsu

Karlovy Vary - Vřídlo

Karlovy Vary - Vřídlo

 

 

Setkání velvyslance se starostou lázeňského města Kusatsu a účast na Mezinárodním hudebním festivalu

thumb

Dne 19. srpna 2019 velvyslanec ČR v Japonsku Martin Tomčo navštívil město Kusatsu v prefektuře Gunma, kde se setkal se starostou Nobutadou Kuroiwou a zúčastnil se prestižního Mezinárodního hudebního festivalu - „Kusatsu International… více ►