english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Japan Sumo Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec navštívil Nagoju a předal pohár vítězi Grand Sumo Tournamentu

Velvyslanec České republiky v Japonsku zavítal ve dnech 24. až 26. července 2022 na pracovní cestu do prefektury Aichi, kde předal pohár z českého křišťálu vítězi červencového Grand Sumo Tournamentu a setkal se s představiteli prefektury.
 

Velvyslanec České republiky v Japonsku, pan Martin Tomčo, navštívil na konci července prefekturu Aichi, město Nagoju, kde dne 24. července proběhlo v nagojské hale Dolphin's Arena finále The Grand Sumo Tournament. Vítězem turnaje se stal sumó zápasník Takashi Ichinojo. Velvyslanec mu při závěrečném ceremoniálu slavnostně předal diplom a ručně broušený pohár z českého křišťálu značky Moser.

Program návštěvy prefektury pokračoval zdvořilostním setkáním s guvernérem prefektury panem Hideaki Ohmurou. Během jednání se pozitivně hovořilo o budoucí spolupráci mezi Českou republikou a prefekturou Aichi. V současné době působí v České republice na 277 japonských společností, a z toho 36 právě z prefektury Aichi. Dále probíhají aktivní akademické výměny mezi deseti českými univerzitami se sedmi univerzitami v prefektuře Aichi jako partnerskými univerzitami.

Závěrem programu byla návštěva montážního závodu Toyoty ve městě Takaoka, kde se velvyslanec setkal s ředitelem závodu a pozdravil se s českými pracovníky, kteří do montážních linek Toyoty v Takaoce přijeli na několika měsíční pracovní stáž a školení.

Setkání s s českými pracovníky v montážním závodu Toyota Takaoka Assembly Plant.

Setkání s s českými pracovníky v montážním závodu Toyota Takaoka Assembly Plant.

Galerie


Nagoya/Aichi: 07/2022