english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © České centrum Tokio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Naše stopy – fotografická soutěž a výstava

Při příležitosti 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem připravilo České centrum Tokio ve spolupráci s Japonským informačním a kulturním centrem Velvyslanectví Japonska v České republice fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.
 

Cílem soutěže je připomenout si stoletou historii česko-japonských vztahů formou fotografické soutěže, která nabídne pohled obyvatel obou zemí na jejich vzájemné kulturní vazby.

Projekt mapuje stopy, které Češi a česká kultura zanechala v Japonsku. Může se jednat o zachycení konkrétních stop jako je umění, architektura, jídlo či lidé, ale zadání lze chápat i abstraktně a soutěžící se tak mohou zaměřit na stopy, které nejsou na první pohled zřejmé a k jejich odhalení je potřeba notná dávka umu či kreativity.

Do projektu se může zapojit kdokoliv bez ohledu na národnost, věk či zkušenosti s fotografií. Projekt cílí na širokou veřejnost, to znamená, že fotografie nemusí být nutně umělecká, důležité je splnění tématu – zachycení českých stop v Japonsku. Cení se také originalita a vtip.

Vybrané fotografie budou prezentovány na SNS a následně představeny na plánované výstavě v galerii Českého centra Tokio a v prostorách Japonského informačního a kulturního centra Velvyslanectví Japonska v ČR.

Organizátor: České centrum Tokio
Spoluorganizátor: Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice, Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Uzávěrka pro zaslání soutěžních fotografii: 31. 10. 2020

 

Logo 100. výročí navázání diplomatických vztahů s Japonskem

Logo 100. výročí navázání diplomatických vztahů s Japonskem

 

Konkrétní informace a podmínky pro účast v soutěži najdete v PDF souboru na odkaze níže.
Download(PDF)

Přihlášku do soutěže si pak můžete stáhnout zde:
Download(docx)

Ocenění

  • Budou oceněny fotografie na 1., 2. a 3. místě, a případně i jedna v rámci zvláštní ceny. 
  • Autor snímku, který se umístí na 1. místě, obdrží hlavní cenu - zpáteční letenku Tokio-Praha.
  • Autoři snímků na 2. a 3. místě rovněž obdrží ceny (později bude upřesněno).

Jelikož se jedná o česko-japonskou soutěž, japonskou verzi stejné soutěže pořádá souběžně i Japonské informační a kulturní centrum v Praze. Téma japonské verze je opačné, tedy „japonské stopy v České republice“. Pro více informací navštivte stránky Japonského informačního a kulturního centra.

Informace k české části této soutěže lze nalézt i na stránkách Českého centra Tokio.