english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární poplatky

Výše správních poplatků za konzulární úkony je stanovena zákonem č. 634/2004 Sb. Přepočet na kanadské dolary se provádí vždy k 1. každého kalendářního měsíce v závislosti na aktuálním kurzu české koruny vůči kanadskému dolaru.

Úhradu poplatků lze provést následujícími způsoby:
- bezhotovostně platební kartou; v takovém případě je účtována částka v CZK nebo EUR dle platného sazebníku (účtovaná částka nezahrnuje bankovní poplatky za konverzi měn, ty jsou účtovány bankou držitele karty). Přijímány jsou všechny hlavní platební karty: Visa, Visa Elektron, Mastercard, Maestro, Diners Club International, UnionPay, Discover, JCB;
- hotově;
- money order;
- certified check (osobní šeky nepřijímáme).

Posíláte-li platbu poštou mějte prosím na paměti, že každého prvního v měsíci se podle aktuálního směnného kurzu zveřejňuje nový sazebník poplatků. Sazby se tak mohou mírně změnit a nedosahuje-li vaše platba dostatečné výše, může se stát, že Vaše žádost nebude uskutečněna. V takovýchto případech doporučujeme poslat poplatky dostatečně včas před koncem měsíce anebo hned na jeho začátku po vyhlášení nových aktuálních poplatků.

přílohy

konzulární poplatky červenc 2022 122 KB PDF (Acrobat dokument) 30.6.2022