english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ivan Počuch
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Ivan Počuch pokřtil na koncertu Lenky Lichtenberg její poslední album MASARYK

Česko-kanadská hudebnice žijící v Torontu Lenka Lichtenberg uspořádala koncert, na němž pokřtila své  poslední album nazvané MASARYK. Koncertu se zúčastnil i generální konsul Ivan Počuch, který provedl křest a vysvětlil publiku tuto českou tradici, která je v Kanadě zcela neznámá. 

Album vyšlo v září 2017 a je již populární v kanadských rádiích. Zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Lenka Lichtenberg je pravidelně nominována na Kanadské hudební ceny v kategorii World Music a několikrát se již stala jejich vítězkou.


Na novém albu  Lenka vychází z českých, slovenských a moravských lidovek, které v roce 1942 v New Yorku Jan Masaryk zaranžoval pro operní pěvkyni Jarmilu Novotnou, jež v té době působila v Metropolitní opeře, a posouvá je většinou do nového moderního rytmu. Česká premiéra alba proběhla 16. listopadu 2017 v divadle Semafor.

Lenka Lichtenberg často spolupracuje s českými zastupitelskými úřady v severní Americe. V konci listopadu 2017 zazpívala některé z výše uvedených skladeb při promítání vysoce oceňovaného filmu Masaryk organizovaného Generálním konzulátem Toronto v kině Revue Cinema, Své  album představila také na ambasádě ČR ve Washingtonu 2. listopadu 2017 v rámci Mutual Inspirations Festival 2017.

 

Křest alba MASARYK