english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EUFF
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

18.ročník Filmového festivalu EU v Kanadě

Jsme velmi rádi, že můžeme opět přivítat osobně publikum v kině od 17. listopadu do 2. prosince a nadále nabízet online festival až do 10. prosince 2022. Od 18. listopadu můžete vidět jeden film denně online. Každý film bude k dispozici po dobu dvou dnů a bude přístupný po celé Kanadě.

18. ročník Filmového festivalu Evropské unie představuje mozaiku témat ze současnosti i minulosti. Objevte 27 filmů z 27 zemí a připojte se k nám na speciální prezentaci působivého ukrajinského filmu KLONDIKE.

Ať už osobně nebo online, duch festivalu zůstává nezměněn: široká škála různorodých filmů a autentických příběhů, které je třeba objevit.

     PROGRAM    

EU Films

EU Films

Můžete cestovat po kouzelné krajině Finska s KARAOKE PARADISE,  ponořit se do Antarktidy v okouzlujícím slovenském filmu WHITE ON WHITE, a  opalovat se v maltské CARMEN.

Festival nabízí širokou paletu žánrů včetně lucemburského hororového titulu SKIN WALKER, belgické nekonvenční  dramedy PATRICK a slovinského hořce humorného filmu THE ORCHESTRA.

V neposlední řadě se můžete setkat se čtyřmi režiséry a účastnit se panelové diskuze o imigraci.

Jako vždy vstupné je ZDARMA, i když je k dispozici omezený počet vstupenek ke koupi za 10 CAD pro ty, kteří si své místo chtějí zarezervovat a nečekat ve frontě. Online film stojí 12 CAD.

 Promítání všech 27 EU filmů se koná na adrese Spadina Theatre - Alliance Française
(24 Spadina Road).