english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference - debata: Networking (novodobé) české diaspory

Stálá komise Senátu Parlamentu České republiky pro krajany žijící v zahraničí za odborné spolupráce České školy bez hranic z.s. organizují dne 2. listopadu 2017 v prostorách Senátu mezinárodní konferenci "Networking (novodobé) české diaspory".

Kapacita míst je omezena, případnou REGISTRACI JE NUTNO PROVÉST NEJPOZDĚJI DO 15. ŘÍJNA 2017 (detaily v pozvánce v příloze této zprávy).

Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí bude koordinovat vzájemnou informovanost a spolupráci orgánů státní správy a jiných veřejných institucí v dané problematice s cílem postupně vytvořit jednotnou databázi informací pro Čechy žijící v zahraničí za účelem usnadnění vyřizování jejich správních, finančních a dalších záležitostí v České republice i s ohledem na jejich možný návrat.

Komise bude také předkládat zúčastněným subjektům doporučení a návrhy týkající se zejména legislativních a jiných opatření na zlepšení styku orgánů státní správy a dalších veřejných institucí s Čechy žijícími v zahraničí.


Předsedou komise je zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti ministerstva zahraničních věcí a členy komise jsou zástupci resortů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva vnitra, ministerstva zdravotnictví, ministerstva práce a sociálních věcí, ministerstva kultury, ministerstva spravedlnosti a ministerstva průmyslu a obchodu.

Více informací o činnosti Komise: http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/krajane/meziresortni_komise_pro_cechy_zijici_v/index.html
 

 

přílohy

pozvánka 394 KB PDF (Acrobat dokument) 9.10.2017