english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kanada a Ontario jako perspektivní destinace pro investory se zájmem o vstup na trh Severní Ameriky a založení společnosti

Kanada se v nejnovějším vydání žebříčku Doing Business Světové banky dostala na 2. místo v části týkající se založení společnosti – založit společnost zabere v Kanadě v průměru 1,5 dne. Není to ovšem jediný důvod, proč může být Kanada a provincie Ontario zajímavou destinací pro ty společnosti, které uvažují o otevření své pobočky v Severní Americe.   
 

To ukazuje nejen zmíněná zpráva Doing Business, ale i různé další žebříčky týkající se podnikání, zveřejněné na začátku roku 2017. Kanada má například ze všech zemí G7 nejnižší průměrné náklady pro podnikatele, stejně jako se umístila na šestém místě v pořadí Manufacturing Risk Index, který se zaměřuje na průmyslově zaměřené společnosti.

Samotné Ontario je po provincii Québec druhou největší kanadskou provincií, která má zároveň ze všech provincií nejvíce obyvatel a nejvyšší HDP, které svou velikostí přesahuje například hrubý domácí produkt Švýcarska nebo Švédska (HDP dle parity kupní síly).  Pro společnosti, které uvažují o expanzi do Severní Ameriky, může být Ontario a jeho hlavní město, Toronto, přitažlivé z mnoha důvodů. Jedním z nich je jeho poloha, s dobrou dopravní dostupností a blízkostí nejen k většině kanadského trhu, ale i k oblasti Velkých jezer a Chicaga, stejně jako východnímu pobřeží Spojených států amerických. Zároveň je z Ontaria pochopitelně přístup na celý trh NAFTA. Výsledkem je to, že Ontario má jeden z nejsilnějších průmyslových a výrobních sektorů v celé Severní Americe a je jedním z center severoamerického automobilového průmyslu. Ontario a Kanada tak představují velmi dobrou alternativu, kde začít byznys, pro ty společnosti, které zvažují expanzi do Severní Ameriky.  

Bližší informace o investování v Ontariu je možné nalézt zde. V případě zájmu českým společnostem poskytnou další informace a asistenci Generální konzulát České republiky v Torontu, stejně jako Velvyslanectví České republiky v Ottawě.  

Toronto_Skyline

Toronto_Skyline

David Müller, ekonomický diplomat, Generální konzulát České republiky v Torontu